Spotkanie na śniadanie na archiDESK.pl to unikalny format, który łączy rzeczywistość online i offline, dedykowany architektom oraz projektantom wnętrz i krajobrazu. Od wielu lat cieszy się ogromnym uznaniem w branży. Najnowsza edycja miała miejsce we wtorek, 28 maja, w warszawskiej Domotece. Głównym partnerem wydarzenia była Końskie Group.
Domoteka to wyjątkowe miejsce na mapie warszawskiego designu. Jest otwarta na wszelkie inicjatywy promujące dobre wzornictwo i sztukę, dlatego z radością gościła przedstawicieli branży architektonicznej podczas piątej w tym roku edycji Spotkania na śniadanie, organizowanego przez archiDESK. Dzień pełen tematycznych wydarzeń rozpoczął się poranną kawą z Anną Chwalińską, Redaktor Naczelną ELLE Decoration Polska, która niedawno objęła to prestiżowe stanowisko.
Następnie Władysław Grochowski, Prezes Grupa ARCHE, który dzień wcześniej odebrał Nagrodę Polskiej Rady Biznesu w kategorii Sukces, podzielił się na gorąco swoimi wrażeniami z tego wyróżnienia. Tematem głównym spotkania były rewitalizacje i readaptacje architektury, które były przedmiotem dyskusji między Natalią Paszkowską (pracownia WWAA), Piotrem Kalinowskim (MIXD), Marcinem Garbackim (Projekt Praga) oraz Wojciechem Januszczykiem (Fundacja Krajobrazy).
Do rozmowy włączyli się również przedstawiciele zaproszonych marek: Anna Leitgeber z MAPEI Polska, Władysław Pawłowski z Saint-Gobain oraz Petro Vladimirov z Fundacji BRDA, którzy przedstawili swoje spostrzeżenia na temat rewitalizacji. Całość wydarzenia zakończył inspirujący wykład Przemo Łukasika z Medusa Group, zatytułowany „Quo vadis, architekturo?”.

Podczas ostatniego Spotkania na śniadanie temat przeszłości i przyszłości architektury został podjęty w wyjątkowy sposób. Dzięki unikalnej atmosferze nowej strefy Stare Mury w Domotece, uczestnicy mogli poczuć istotę rewitalizacji starych budynków i ich znaczenie dla przyszłych pokoleń.
„Całe clue naszego projektu, naszych spotkań w Starych Murach jest takie, żeby spotykać się i rozmawiać o tym czy warto rewitalizować, a jeżeli tak, to w jaki sposób to robić, żeby to robić dobrze – ekonomicznie, ekologicznie, z poszanowaniem dla architektury i natury. Tak by Stare Mury stały się bazą wiedzy o rewitalizacjach” – mówił Wojciech Kolęda, architekt współprowadzący blok tematyczny Perspektywy.
„Spotykamy się po to, żeby wytłumaczyć, na czym powinno polegać zjawisko rewitalizacji, jak jest ono realizowane, na czym te rewitalizacje obecnie w Polsce polegają i żebyśmy zaczęli tak szczerze jako architekci o tym rozmawiać” – dodał Piotr Grochowski z Grupy Arche w rozmowie Przemo Łukasikiem.
Zobacz także: Kwartał Dworcowa – zabytkowe kamienice w centrum Katowic odżywają na nowo »
Zaproszeni na spotkanie goście, reprezentanci branży architektonicznej, mieli okazję do rozmów i wymiany doświadczeń podczas śniadania przygotowanego przez Chef Tomka Gąsiorka.
Nagranie całego Spotkania na śniadanie można obejrzeć na:
www.archidesk.pl/tv/235
Strefa Stare Mury będzie dostępna w Domotece do końca wakacji, oferując szereg wydarzeń promujących tę tendencję w architekturze. Więcej informacji o tych wydarzeniach można znaleźć na stronie www.domoteka.pl.
Źródło: Domotece